Posnet Pospay terminal i kasa

Posnet Pospay co to w ogóle jest

To urządzenie nawet nas zainteresowało. Co w nim wyjątkowego? To połączenie kasy fiskalnej onlina z terminalem. Jest to urządzenie mobilne, ale może być oczywiście wykorzystywane również stacjonarnie.

W naszej firmie również postanowiliśmy skorzystać z tego urządzenia i od początku tego roku testujemy je u siebie i jak do tej pory sprawdza się bardzo dobrze. Stało się tak, ponieważ musimy zmieniać kasy fiskalne na kasy online. Patrząc na ceny samych kas fiskalnych, cena Pospaya wydaje się atrakcyjna, ponieważ jest porównywalna lub niewiele wyższa. Mamy nadzieję, że jego cena nadal pozostanie atrakcyjna, nawet jak urządzenie będzie bardziej popularne. Najwięcej problemów możemy napotkać na początku, a jeżeli jesteście początkującymi przedsiębiorcami to mamy nadzieję, że w tym artykule znajdziesz rozwiązanie swoich problemów. Jeżeli nie napisz uwagi w komentarzu

Posnet Pospay aktywacja konta

W przypadku terminala Posnet Pospay aktywacja konta nastpępuje już w serwisie, w którym kupujemy urządzenie. Jeżeli wszystko przebiegnie prawidłowo, po odebraniu urządzenia możemy już uruchomić sprzedaż na kasie fiskalnej.

Warto jedynie sprawdzić w ustawieniach urządzenia czy prawidłowo łączy się ono z serwerem. Możemy to sprawdzić w ustawieniach.

O samym terminalu można więcej znaleźć tutaj

https://www.posnet.com.pl/files/download/pospay—instrukcja-uruchomieniowa-1.01.pdf

Przed pojechaniem do pierwszego klienta musimy jednak zadbać o jeszcze jedną sprawę. Aktyawcję usługi Eservice

Aktywacja Eservice Posnet Pospay

Jeżeli wydaje nam się, że urządzenie działa poprawnie, warto sprawdzić jednak czy możemy przyjąć płatność kartą, zanim ruszymy do klienta.

W tym celu zmieniamy tryb pracy na „drukarkowy”, robimy to w ustawieniach urządzenia.

Będąc już w trybie drukarkowym wchodzimy w „Menu” i wybieramy „Operacje płatnicze” i potem „Płatność”

Na próbę wykonaj płatność na przykład 1zł własną kartą. Jeżeli płatność przeszła, wszystko jest OK.

Posnet Pospay Eservice OK

Jeżeli natomiast płatności nie udało się zrealizować, prawdopodobnie Twoje konto nie jest aktywne.

Przed konfiguracją należy zarejestrować się na stronie www.portal.eservice.pl i przejść do sekcji „Moje terminale” i aktywować dany terminal. Aktywacja na portali klienta  jest najważniejsza. Reszta działań i aktywacji jest właściwie automatyczna.

Można jeszcze aktualizować aplikację i inne opcje zmieniać, jednak najważniejsze dla początkującego użytkownika to żeby aplikacja działała bez problemu.

Więcej szczegółowych instrukcji można znaleźć pod adresem:

https://pospay.com.pl/files/download/quickstart-eservice–do-aplikacji-platniczej.pdf