Strona internetowa

Pierwsza strona internetowa powstała na przełomie lat 80/90 XX wieku.

Za pioniera stron internetowych uważa się Tima Berners-Lee.

Nadal jeszcze istniej pod adresem http://info.cern.ch/

Jeżeli nie chcesz żeby Twoja strona tak wyglądała jak pierwsza strona WWW
Przygotujemy nowoczesną stronę inernetową na miarę XXII wieku

Strony WWW to  skrót z angielskiego World Wide Web. Jest to skrót, pierwszej przeglądarki i edytora hipertekstu.

Obecnie na stronach internetowych odchodzi się często od tego skrótu i adresy stron internetowych zaczynają się od razu od nazwy firmy lub bloga.

Podsumowując strona internetowa to zakodowany hipertekst, który dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, czyli przeglądarce internetowej, jest właściwie wyświetlane na dowolnym komputerze i w dowolnym miejscu. Niezależnie czy jesteśmy w w Warszawie, w Polsce, czy gdziekolwiek na Świecie.

Dlaczego warto aktualizować stronę internetową?

Aktualizacje stron internetowych zabezpieczają nasze dane przed atakiem hakerów i złośliwego oprogramowania. Strony internetowe, które są często aktualizowane, lepiej są odbierane przez wyszukiwarki. Lepiej się pozycjonują Czyli aktualizując stronę internetową zapewniamy sobie lepszą pozycję w wyszukiwarce Google

Algorytmy wyszukiwani zmieniają się nawet 2-3 razy w roku. Jeżeli strona internetowa nie jest na bieżąco monitorowana, bardzo łatwo może stracić wypracowaną wysoką pozycje.Pozycjonowanie i SEO strony są bardzo ważne, jeżeli chcemy zdobywać nowych klientów z internetu.

Jak często wyrabiacie wizytówki firmowe? Jeżeli zaczyna ich brakować lub następują zmiany w firmie? W niektórych firmach dzieje się to co miesiąc w innych co kwartał lub co pół roku, a w jeszcze innych raz na kilka lat. Niezależnie od tego jak często to robimy, dbamy o to żeby dane przekazywane klientom były aktualne i podawane w ładnej i nowoczesnej formie.

Strona internetowa jest naszą wizytówką, tyle że w internecie. Jeżeli zdecydujemy się stworzyć stronę internetową i pozostawimy ją bez aktualizacji, po kilku miesiącach lub latach, będzie wyglądać źle. Przykładem takich działań są strony, które zostały stworzone przed erą urządzeń mobilnych. Obecnie takastrona internetowa na telefonie, czy tablecie odstrasza klientów.

Tworzenie strony internetowej

Wykonanie strony internetowej można powierzyć firmom zajmującym się tworzeniem stron internetowych lub samemu można stworzyć stronę internetową.

Do stworzenia najprostszej strony internetowej potrzebna jest podstawowa wiedza o języku HTML, a żeby strona posiadała ciekawy wygląd przyda się również podstawowa wiedza ze stylów CSS.

Dzięki naszym artykułom na stronie nauczysz się jak tworzyć proste strony internetowe.
Możesz też do nas napisać, a przygotujemy dla Ciebie nowoczesną i dostosowaną do Twoich potrzeb stronę internetową.

Możemy również profesjonalnie prowadzić stronę internetową, tak jak tego oczekujesz

Chcesz rozmawiać z człowiekiem nie z firmą?
Zapraszam do kontaktu, Grzegorz Kozłowski, właściciel NOVA