Canon MF645 CX

Canon MF 645 CX to ciekawa propozycja urządzenia wielofunkcyjnego kolorowego laserowego od Canona. Jest to propozycja dla:

 • małych i średnich firm
 • przedszkoli
 • szkół
 • żłobków
 • kancelarii notarialnych
 • adwokatów i kancelarii adwokackich
 • gabinetów dentystycznych
 • gabinetów kosmetycznych
 • jednoosobowych działalności gospodarczych

Jeżeli przychodzą wam jeszcze jakieś miejsca gdzie przyda się to urządzenie napiszcie w komentarzach.

Spis treści
  Canon MF 645 CX
  Canon MF 645 CX

  Parametry techniczne Canon MF 645 CX

  Na początek trochę teorii, czyli podstawowe parametry urządzenia. W dalszej części znajdziecie bardziej praktyczne informacje co jest fajnego w urządzenia, a co nie zgadza się z informacjami od producenta.

  Podstawowe parametry:

  • laserowe kolorowe urządzenie wielofunkcyjne
  • automatyczne drukowanie dwustronne
  • automatyczne skanowanie i kopiowanie dwustronne (jednoprzebiegowe)
  • prędkość druku w czerni i w kolorze 21 str/min
  • rozdzielczość druku 600×600 dpi
  • pamięć 1024 MB
  • miesięczne obciążenie do 30 000 stron
  • posiada fax
  • łączność WIFI, USB, RJ45 (sieciowo)
  • waga: 22,6 kg
  • wymiary (szer x głęb x wys): 451 mm x 460 mm x 413 mm

  Więcej informacji znajdziesz na stronie Canona

  https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/i-sensys-mf640-series/specifications/

  Co jest pozytywnego w Canonie MF 645?

  Urządzenie wymiarami przypomina inne urządzenia kolorowe laserowe jak drukarka HP LJ M479FDW, czy starszy model HP LJ M477fdw. Jest dobrze wykonana, prezentuje się elegancko i nowocześnie dzięki zastosowaniu połączenia kolorów białego i czarnego.

  Drukarka Canon MF 645 CX wykonuje ładne kolorowe wydruki, jednak nasycenie kolorów nie jest tak mocne jak w modelach Xeroxa 6515, czy w OKI MC573. Wydruki są jednak dobrej jakości i wystarczają do wydruków firmowych, jeżeli natomiast komuś zależy na drukowaniu dobrej jakości zdjęć, należy wybrać inny model.

  Z pozytywów, które są standardem w Canonie MF 645 CX, to skanowanie do folderów sieciowy, skanowanie do maila.

  Dobrą cechą tego urządzenia średniej klasy, jest możliwość ustawienia ikon w menu tak jak chcemy, czyli to co często używamy możemy mieć pod ręką.

  Bardzo duży plus dla Canona za wstawienie do tego urządzenia automatycznego dwustronnego modułu skanującego. Dzięki temu możemy szybko i bez problemu zeskanować dokumenty drukowane po obu stronach kartki. Kilka przydatnych funkcji pokazaliśmy i opisaliśmy poniżej.

  Automatyczne skanowanie dwustronne w Canonie MF 645 CX

  Pod spodem filmik ile czasu zajmuje zeskanowanie 5 kartek zadrukowanych dwustronnie.

  Mając stworzony skrót do takiego skanowania, skanowanie 5 kartek zajmuje 30 sekund. Czyli w minutę możemy zeskanować 20 stron (10 kartek dwustronnych).

  Słabe strony laserowego kolorowego urządzenia Canon

  Jak już wcześniej wspomniałem przy plusach wydruki kolorowe W Canonie są dobrej jakości, jednak ich nasycenie nie jest mocne. Dodatkowo zauważyłem słabe odwzorowanie koloru pomarańczowego. Poprawiając trochę ustawienia wydruk był lepszy, ale nie idealny. W związku z tym to urządzenie będzie nadawać się do biura, ale nie do wydruków graficznych i tam gdzie zależy nam na najwyższej jakości i odzwierciedleniu barw.

  Drugą słabą stroną drukarki Canona jest wyświetlacz. W porównaniu z wyświetlaczem w urządzenia HP LJ M426fwd, wyświetlacz działa mniej precyzyjnie. Jest mniej czuły. Czasem trzeba mocniej go nacisnąć lub dwa razy naciskać, żeby załapał. Podobne wyświetlacze stosowane są w Brotherze, na przykład w modelu Brother MFC-L6900.

  Minusem jest też konfiguracja skanowania sieciowego, żeby działało poprawnie konieczne jest uruchomienie usług SMB w Windowsie 10. To w sumie wina Microsoftu i wyłączenia tej funkcji w Windowsie, ale Canon też nie jest bez winy. Bywają problemy ze skanowaniem większych dokumentów, jeżeli ręcznie nie zmienimy kilku ustawień. Warto dlatego kupować taki sprzęt od firmy ze wsparciem przy instalacji i konfiguracji.

  Napis do mnie

  w sprawie komputera, drukarki lub strony internetowej

  Dla niektórych wadą będzie też mały podajnik papieru, bo mieści 250 arkuszy. Jest to jednak często stosowane rozwiązanie przez producentów w tej klasie drukarek.

  Jak dostać się do menu administratora w drukarce Canon MF 645 CX

  Niektóre funkcje urządzenia Canona dostępne są dla administratora. Chcąc w pełni korzystać z funkcji urządzenia wielofunkcyjnego Canon MF 645 CX, musimy znać ID menadżera system i kod PIN. Znajdziemy te informacje w instrukcji obsługi, ale żeby nie szukać tego wśród kilkuset stron zamieszczam filmik.

  Canon MF 645 CX tworzenie skrótu na pulpit drukarki

  Bardzo przydatną funkcją nowej drukarki Canona, jest możliwość tworzenia indywidualnego skrótu na pulpicie menu. Możemy zrobić skrót ulubionych ustawień skanowania, kopiowania, faksowania lub drukowania.

  W naszym filmiku pokazujemy jak tworzyć skrót do automatycznego skanowania dwustronnego do folderu sieciowego. Zapraszamy do obejrzenia.

  Ustawienie ikon w menu na urządzeniu wielofunkcyjnym Canon MF645 CX

  Funkcja, która pojawia się w coraz większej ilości drukarek, na przykład w Brotherze MFC-L6900, czy Brother MFC-L9570 oraz Xeroxie 6515. Tutaj zasługuje na uwagę, ponieważ jest prosta w użyciu w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej urządzeń oraz jest to jedno z tańszych urządzeń z takim rozwiązaniem. Niestety Canon chyba się zorientował i ceny Canon MF 645 CX pod koniec 2020 roku zaczęły nagle znacznie rosnąć.

  Zobacz jak działa w Canonie MF 645 CX funkcja ustawiania ikon w menu głównym.

  Prędkość drukowania. Ile czasu zajmuje wydrukowanie 76 stron, czyli jaka jest rzeczywista prędkość drukowania

  Korzystając, że mieliśmy trochę stron do wydrukowania, postanowiliśmy sprawdzić jaka jest rzeczywista prędkość drukowania na urządzeniu Canona. W teście ustawiliśmy wydruk broszurowy. Jest to dobra opcja, jeżeli na przykład drukujemy często wydruki na szkolenia itp. Chodzi o to że drukujemy 2 strony na 1 stronę i w takim układzie, że po złożeniu wydrukowanych kartek na pół powstaje nam książka w formacie A5.

  Urządzenia Canon MF 645 CX wydrukował 76 stron dwustronnych w układzie broszurowym w 7 minut. Wychodzi, że w 1 minutę drukarka wydrukowała ok 11 stron.

  Możliwe że prędkość wydruku była mniejsza niż deklaruje Canon, ze względu na wydruk dwustronny i konieczność przetworzenia stron w układ broszurowy.

  Oceniając ogólnie prędkość drukowania Canona, jest to dobre i szybkie urządzenie do biura, jeżeli dziennie nie drukujemy więcej niż 500 stron.

  Wygodne rozwiązania dla oszczędzania czasu, czyli podsumowanie

  Podsumowując plusy i minusy urządzenie Canon MF 645 CX jest bardzo ciekawą propozycją dla wielu firm i instytucji, gdzie konieczne jest drukowania kolorowe, a dodatkowo skanowanych jest wiele dokumentów dwustronnych.

  Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, która pod koniec roku 2020 wynosiła ok 1650 zł brutto, czyli ok 1350 zł netto, było to najtańsze urządzenie. Niestety ceny znacznie zaczęły rosnąć na przełomie roku i w 2021 roku najniższa cena Canona MF 645 CX to 1999,00 zł brutto, czyli ok 1670,00 zł netto.

  Czujesz się zagubiony/zagubiona? Potrzebujesz pomocy?

  Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w tworzeniu stron internetowych?

  Nasz firma NOVA zajmuje się sprzedażą drukarek w najlepszych cenach, a dodatkowo możemy pomóc w instalacji i konfiguracji

  Jeżeli cena nie będzie dalej rosła to nadal jest to na tą chwilę najlepsza propozycja na kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne.