Blokowanie aktualizacji Windows 10, Ukrywanie aktualizacji Windows 10, , Wyłączanie aktualizacji Windows 10, oficjalne rozwiązanie od Microsoft, Wushowhide

Blokowanie aktualizacji Windows 10

W dzisiejszym artykule przedstawię wam jak wyłączyć wgrywanie konkretnej aktualizacji do Windowsa 10. Nie będzie to wyłączanie wszystkich aktualizacji, ale rozwiązanie to nadaje się też do wyłączania wszystkich aktualizacji i nie będą wyświetlać się przypomnienia, czy zainstalować aktualizację. Jest to rozwiązanie oficjalne od Microsoft.

Automatyczne aktualizacje Windows 10
Automatyczne aktualizacje Windows 10

Blokowanie aktualizacji Windows 10 nie jest tak proste jak w Windows 8 i Windows 7

W starszych systemach operacyjnych Microsoft Windows, czyli w Windows 7 oraz Windows 8 w systemie operacyjnym mieliśmy możliwość wyłączanie, a właściwie ukrycia poszczególnych aktualizacji bezpośrednio z panelu sterowania. O wyłączaniu poszczególnych aktualizacji w Windows 8.1 napisaliśmy

https://nova.waw.pl/Blog/problem-z-klawiatura-na-windows-8-aktualizacja-kb4592484-nie-dziala-klawiatura/

W przypadku Microsoft Windows 10 nie mamy co szukać takiej opcji w panelu sterownia. Producent zlikwidował blokowanie aktualizacji Windows z systemu.

Jak blokować konkretną aktualizację Windows 10, żeby nie instalowała się?

Żeby zablokować konkretną aktualizację na przykład aktualizację KB4557957, która powodowała problemy z drukarkami i pisaliśmy o tym tutaj

https://nova.waw.pl/Blog/problem-z-drukarka-windows-aktualizacja-windows/

Będziemy musieli skorzystać z dodatkowego programu udostępnionego oficjalnie przez Microsoft. Jest to narzędzie Wushowhide. Pod spodem daję link do oficjalnej wersji bezpośrednio od Microsoft

Narzędzie do blokowania aktualizacji od firmy Microsoft Windows

Po ściągnięciu i włączeniu wybieramy „Dalej->Hide updates”

Wushowhide ukrywanie aktualiizacji Windows 10
Wushowhide ukrywanie aktualiizacji Windows 10
Blokowanie aktualiizacji Windows 10 Wushowhide
Blokowanie aktualiizacji Windows 10 Wushowhide

Program pokaże wszystkie niezainstalowane aktualizacje i możemy zaznaczyć, żeby system ukrył je i nie będzie nam proponować ich instalowanie.

Automatyczne aktualizacje Windows 10, czy warto wyłączać całkowicie?

Blokowanie aktualizacji Windows 10 całkowicie nie jest zalecane. Aktualizacje zapewniają pakiety poprawiające stabilność pracy urządzenia, czy nowe funkcje. Najważniejsze jednak, że łatki zabezpieczeń poprawiają bezpieczeństwo. Wiemy, że na początku system ten był bardzo „dziurawy”, dlatego narażamy się w ten sposób na łatwy atak hakerów.

Jeżeli jednak ciągłe problemy po aktualizacji są większe niż cena bezpieczeństwa skorzystajmy z dobrych narzędzi i porad. Blokowanie aktualizacji Windows, to na pewno nie wybieranie czy instalować aktualizację, czy nie jak w tym artykule.

https://windowsowo.pl/59366/jak-wylaczyc-automatyczne-aktualizacje-windows-10/

To tylko pozwala nam wybierać czy instalować aktualizację, czy nie. Windows jednak co chwila będzie nam przypominać o tych aktualizacjach i trafi nas szlag dzięki takim sposobom.

Jednym z lepszych sposobów będzie skorzystanie z zewnętrznego programu. Polecamy darmowy i prosty program StopUpdates10. Można go pobrać na przykład stąd:

https://www.instalki.pl/programy/download/Windows/narzedzia_systemowe/Stop_Updates_Windows_10.html