Xerox Work Centre 6515V_DNI

Czym różni się to urządzenie drukujące

Pomimo, że urządzenie Xerox WorkCentre 6515V_DN jest na rynku od 2017 roku do niedawna mało kto o nim słyszał. Z nieznanych nam powodów urządzenie to nie było doceniane przez wielu dostawców, a może nawet przez samego producenta. Zupełnie niesłusznie, ponieważ jest to bardzo zaawansowane technicznie i dość szybkie jak na kolorowe laserowe urządzenie wielofunkcyjne.

Drukuje w formacie A4 w kolorze do 28 stron na minutę. Jest to można powiedzieć więcej niż średnia prędkość wydruku, bo najszybsze urządzenia HP M880 drukują z prędkością 46 stron na minutę. Patrząc jednak na cenę, gdzie za szybsze urządzenia trzeba płacić powyżej 3000, 10 000, a nawet 30 000 zł, prędkość Xeroxa przy cenie ok 1500-2000 zł to bardzo dobra prędkość. Można przyczepić się do drukowania dwustronnego, bo jest to dość stary i głośny mechanizm, ale zapewnia drukowania na poziomie 20 str/min, więc wynik całkiem do zaakceptowania.

Jakość wydruków jest bardzo wysokiej jakości, rozdzielczość drukowania w czerni oraz w kolorze to 1200×2400 dpi. Widać to przy od razu po wydrukowaniu pierwszej kolorowej grafiki. Zwłaszcza, że wydruki są ładnie intensywnie nasycone kolorami, tak jak w przypadku drukarek i urządzeń OKI.

Kolejną zaletą jednoprzebiegowy dwustronny skaner. Nadal nie jest to standardem w urządzeniach wielofunkcyjnych, dlatego zwracamy na to uwagę. Jeżeli mamy wiele dokumentów zadrukowanych dwustronnie i musimy je skanować, skaner jednostronny jest najlepszym rozwiązaniem. W podobnej klasie cenowej żadne laserowe kolorowe urządzenie wielofunkcyjne nie posiada obecnie takiego skanera.

Nowoczesny panel i menu z możliwością dostosowania do użytkownika. Panel ma wiele możliwości indywidualnego dostosowania. Można założyć indywidualne konta dla kilku użytkowników i każdy z nich będzie miał pod ręką funkcje, których na co dzień używa. Jest to minimalistyczna forma, bo nie wszystko można zmienić, ale i tak duży plus za takie podejście.

Xerox WorkCentre 6515V_DN
Xerox WorkCentre 6515V_DNI

Wady Xeroxa WorkCentre 6515V_DNI

Największą wadą, która będzie dokuczać zwłaszcza przy małych biurach lub pracy w domu, to głośna praca urządzenia. W porównaniu z konkurentami tej klasy Broter i HP, jest to najgłośniejsze urządzenie.

Wolna praca, przetwarzania zadań procesora. Przy drukowaniu i skanowaniu nie jest to bardzo uciążliwe. Przy większej ilości skanowanych dokumentów można odczuć dyskomfort, ponieważ przesyłanie i przetwarzanie zeskanowanych dokumentów chwilę trwa. Najbardziej jednak odczują to osoby, które same chcą ustawiać konta użytkowników, zmieniać ustawienia sieciowe, zakładać foldery sieciowe oraz inne parametry urządzenia, utrudnieniem będzie wolna praca panelu. Warto dlatego wybierać dostawcę takich sprzętów, którzy zapewniają podłączenie i konfigurację, żeby nie tracić swojego czasu i nerwów. Bo nasz czas jest bardzo cenny. Żeby sprawdzić ile warty jest Twój czas, przeczytaj TEN ARTYKUŁ

Wadą dla niektórych może też być, że w urządzeniu poza tonerami należy wymieniać również bębny, czyli jest to dodatkowy koszt co jakiś czas.

Gdzie sprawdzi się to urządzenie?

Według producenta jest to urządzenie dla 2-7 użytkowników, ale sprawdzi się ono spokojnie w miejscu gdzie będzie pracować nawet 20 osób. Jest estetycznie wykonane. Z naszego doświadczenia polecamy je do:

  • kancelarii (adwokackich, notarialnych)
  • szkół, przedszkoli i żłobków
  • do małych i średnich firm
  • do biura i do domu (jeżeli mamy dużo miejsca)

Ważne, żeby ilość wydruków w ciągu miesiącu nie przekraczała 4000-6000 stron. Jeżeli będzie to więcej wydruków, dość szybko można spodziewać się kosztownych napraw. Jeżeli nie chcesz płacić za naprawy pogwarancyjne, sprawdź Pakiety Drukowania