Wapro Kaper

Po corocznej październikowej aktualizacji od Asseco nagle rozdzwoniły się do nas telefony. Wielu klientów nie mogło poradzić sobie z aktualizacją popularnego programu do obsługi fakturowo-księgowej. Problem jak się okazało jest poważniejsze niż brakujące pliki.

Kogo dotyczy problem aktualizacji programu WAPRO KAPER 8.60.0?

Wprowadzana właśnie nowa aktualizacja dotknie najbardziej użytkowników systemów Microsoft Windows Vista. Sam producent, czyli Microsoft zaprzestał wspierania tego systemu i w ślad za tym idą kolejne firmy. Najpierw przestawały działać niektóre przeglądarki. Teraz przestał działać również program od Asseco.

Co można zrobić żeby program Kaper działał?

Testowaliśmy już wiele sposobów i jeżeli system Wapro Kaper jest zainstalowany wyłącznie na komputerze z Vistą, nie ma innego wyjścia jak zmiana systemu. Dzieję się to dlatego, że w najnowszej wersji programu wymagana jest baza danych MS SQL Server 2014 lub nowszy w wariancie Express Edition. Przeczytamy o tym w wymaganiach.

https://wapro.pl/erp/ksiega-podatkowa/wymagania-techniczne/
Wymagania dla Wapro ERP 8.60.0

Niestety baza SQL jest dostępna od wersji Windows 7. Na wcześniejszych wersjach systemu Windows nie będzie można korzystać z programu od Asseco. Co teraz możemy zrobić?

Informacja ze strony Wapro

Czy muszę kupować nowy system operacyjny?

Nowy system Windows 10 kosztuje od 500 zł w wersji Home, której nie polecamy. Jest to ograniczona w niektóre sterowniki wersja systemu operacyjnego. Jeżeli pracujemy na 1 stanowisku może się sprawdzać, ale przy pracy w sieci, będzie powodować problemy. Ceny systemy Windows 10 Pro, czyli Professional zaczynają się od ok 650 zł. Wgrywanie systemy na dysk z już zainstalowanym systemem Vista może uszkodzić przechowywane przez nas dane. Żeby tego uniknąć najlepiej byłoby zamontować dodatkowy dysk i zainstalować na nim nowy system lub zrobić kopię danych sformatować dysk, zainstalować system Windows 10 Pro. Wszystkie te operacje są raczej kłopotliwe i bardzo czasochłonne przy wykonywaniu samodzielnym, a bez profesjonalnej pomocy można uszkodzić swoje dane.

Potrzebujesz pomocy z aktualizacją programu?

Napisz do nas

Niestety nie unikniemy zmiany systemu operacyjnego. Istnieje jednak prosta i szybka metoda na zmianę systemu oraz pozostawienie danych, które posiadasz. Dzięki tej zmianie możesz otrzymać znacznie więcej niż tylko nowy Windows 10. Wystarczy, że napiszesz do nas, a przekonasz się wygodna może być praca. Oszczędzisz dużo nerwów i czasu. Zapraszamy do firmy NOVA, to naprawdę wygoda usług i obsługi. Dzięki nam oszczędzisz pieniądze na systemie operacyjnym i zyskasz profesjonalną obsługę komputerów oraz drukarek w firmie.