Ultrabook Dell Inspiron 5401-9060

Dzisiaj mamy okazję przedstawić laptop, z którym mieliśmy okazję pracować w ostatnim czasie. Jest to Ultrabook Dell Inspiron 5401-9060. Przedstawiamy go, bo jest to świetna propozycja dla wielu osób i firm działających zdalnie. W serii Dell Inspiron 5401 znajdziemy też inne modele Dell 5401-9053 oraz po prostu Dell 5401. Różnią się one zastosowanymi podzespołami. Dell 5401-9053 jest ultrabookiem z przeznaczeniem bardziej do pracy graficznej i do gier komputerowych. Dell 5401 natomiast sprawdzi się do najprostszej pracy biurowej, czyli pisania w Wordzie, przeglądania internetu i słuchania muzyki.

W naszym artykule zajmiemy się dokładniej modelem Dell 5401-9060, ponieważ jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Nadaje się do szybkiej i sprawnej pracy, oglądania filmów. Poradzi sobie też dobrze z niektórymi grami oraz programami graficznymi. Ze względu na szybką pracę i możliwość łatwego przetwarzania dużych plików oraz baz danych polecamy go:

 • do biura rachunkowego
 • do biura księgowego
 • w administracji
 • do kancelarii (kancelarii prawniczych, kancelarii adwokackich)
 • dla komorników sądowych

Parametry techniczne Dell Inspiron 5401-9060

 • Procesor: Intel Core I5-1035G1
 • Taktowanie procesora: 1-3.6 Ghz
 • Liczba rdzeni procesora: 4
 • Pamięć RAM: 8 GB (z możliwością rozbudowy)
 • Karta graficzna: UHD Graphics
 • Pamięć graficzna jest współdzielona z pamięcią RAM
 • Rozdzielczość ekranu: 1920×1080 px
 • złącza USB 2.0 i USB 3.0 po 2 sztuki
 • dysk SSD PCIe NVMe 512 GB (z możliwością rozbudowy, informacje znajdziesz tutaj)
Ultrabook Dell Inspiron 5401-9060
Ultrabook Dell Inspiron 5401-9060

Co wynika z parametrów technicznych Dell Inspiron 5401-9060?

Uwagę w pierwszej kolejności zwraca wygląd urządzenia. Ładnie wykonana srebrna obudowa urządzenia oraz jego wielkość. Jest to ultrabook, czyli mniejszy sprzęt od laptopa. Della posiada ekran o przekątnej 14 cali, jest to idealne rozwiązanie dające komfort pracy i niewielkie rozmiary urządzenia.

Dzięki aplikacji Dell Mobile Connect bez problemu połączyć można urządzenie z telefonami z systemami Android oraz iOS. W ten sposób szybko i bez problemu przeniesiesz zdjęcia, filmy i dokumenty. Można też wygodny sposób pisać na ekranie komputera smsy.

W podstawowej konfiguracji posiada 8 GB pamięci, czyli ilość standardową, ale można ją rozbudować do 32 GB. Posiada też pojemny dysk 512 GB, a jeżeli ktoś chciałby mieć więcej miejsca, można dołożyć dodatkowy dysk.

O dyskach możesz przeczytać tutaj.

Procesor w urządzeniu jest wystarczający. Niestety nie mogliśmy dokładnie sprawdzić możliwości wbudowanej karty graficznej. Jej parametry wydają się wystarczające do szybkiej i bezproblemowej pracy. Trudno jednak od niej oczekiwać dobrych wyników w programach graficznych. W tym wypadku warto byłoby dołożyć dedykowaną kartę graficzną NVIDIA® GeForce® MX330.

Wysoka rozdzielczość ekranu i szeroki kąt widoczności zapewniają wygodną i komfortową pracę oraz oglądanie filmów. Dla pasjonatów pracujących nocą lub grających, gdy domownicy śpią, może przydać się opcjonalna podświetlana klawiatura.

Z ciekawych nowinek, system Della posiada możliwość rozpoznawania powierzchni na jakiej pracuje. W zależności od tego czy trzymasz go w rękach, na kolanach, czy stoi na biurku, sprzęt dostosowuje profile termiczne do odpowiedniej i bezproblemowej pracy.

Jeżeli chcesz kupić

Naszym zdaniem ten ultrabook, jest jedną z ciekawszych propozycji w tym segmencie komputerów. Na pewno przyda on się zarówno osobom pracującym z klientami poza swoim biurem, jak i osobom przyjmującym klientów w firmie, ale które muszą zabierać komputer ze swojego miejsca pracy.

Ponieważ ten komputer przenośny posiada złącze HDMI bez problemu podłączymy go do większości telewizorów i projektorów na rynku. Będziemy mogli cieszyć się oglądaniem filmów po ciężkiej pracy.

Zaletą ultra booka jest szybkie ładowanie. Starszej generacji laptopy i komputery przenośne potrzebowały pół dnia, żeby się naładować. W przypadku Dell 5401 80% baterii ładuje się w ciągu 60 minut. Jest to szczególnie ważne dla osób często przebywających poza biurem.

Więcej na temat zalet tego małego i szybkiego laptopa przeczysz na stronie producenta, czyli stronie firmy DELL

https://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/p/inspiron-14-5401-laptop/pd

Z nami możecie rozbudować jeszcze przed zakupem wasz nowy Ultrabook Dell Inspiron 5401-9060. Możemy zwiększyć pamięć RAM nawet do 32 GB dołożenie dodatkowego szybkiego dysku twardego. Jeżeli potrzebujesz przenieść dane ze starego komputera lub laptopa, zrobimy to za Ciebie, bez utraty danych i oszczędzimy Twój czas. Możemy również przygotować pendrive dla twojego Ultrabooka Dell, umożliwiający przywrócenie stabilnej pracy systemu operacyjnego Windows 10.

Napis do mnie

w sprawie komputera, drukarki lub strony internetowej

Archiwum artykułów