HP 652 czarny kolor

HP 652. W ostatnim czasie jednymi z bardziej popularnych tuszy do drukarek stały się tusze do drukarek Hewlett-Packard o numerze 652. Często zaczęło brakować zwłaszcza tuszu czarnego HP 652. Czasami pojawiają się też problemy z dostępnością tuszy HP 652 kolor. Dotyczy to zarówno tuszy oryginalnych, jak i tuszy zamiennych. Dlaczego tak się dzieje?

W dalszej części artykułu dowiesz się jak kupić o 15 zł taniej oryginalny tusz.

Dlaczego tusze HP 652 są takie popularne?

Wygląda na to, że HP nie doceniło „wielkości” swojego urządzenia drukującego. Zamiast Hewlett-Packard zrobili to użytkownicy. Tusze HP 652, czyli F6V25AE i F6V24AE pasują do najmniejszych urządzeń wielofunkcyjnych na rynku. Opisywaliśmy je w tym artykule:

https://nova.waw.pl/Blog/hp-dj-ink-advantage-3775-t8w42c/

Mówimy o drukarkach oznaczonych jako HP DJ 3775 (T8W42C), HP DJ 3788, HP DJ 3790 (T8W47C) i HP DJ 3789 (T8W50). Na pewno zaletą tych urządzeń jest wielkość, a ponieważ ostatnio większość z nas pracuje w domu. Ma ograniczoną ilość miejsca na postawienie urządzenia drukującego.

Druga grupą drukarek do których pasują tusze HP 652 black i trio-color, są to urządzenia o numerach 1115, 2135, 3635. Urządzenie HP DJ IA 1115, HP DJ InkAdvance 2135 i HP DJ IA 3635 są urządzeniami większymi, ponieważ posiadają skaner płaski z szybą, czyli „tradycyjny”.

Obie grupy drukarek z tych seri Design Jest Ink Advance, czyli modele 1115, 2135, 3635, 3775, 3788, 3789, 3790 mają wspólną cenę. Są najtańszymi drukarkami na rynku. Połączenie najniższej ceny oraz niewielkich rozmiarów dało w obecnej sytuacji pandemii sukces produktom marki Hewlett-Packard. Producent, czyli HP chyba samo nie doceniło swojego produktu, dlatego są okresy kiedy nie można lub bardzo trudno jest dostać tusz oryginalny HP. Jeszcze trudniej jest z dostępnością tuszy zamiennych.

Jakie problemy występują z tuszami HP F6V24AE iF6V25AE?

Pierwszy problem wymieniliśmy już wcześniej, czyli problem ze znalezieniem tuszy. Przez to, że zdarzają się braki w hurtowniach i sklepach, ceny za tusze potrafią szybować w górę.

Kolejny problem to tuzy HP 652 to ciągłe problemy z instalacją tuszy w przypadku zamienników, bądź wiele komunikatów utrudniających drukowanie.

Atutem tuszy była atrakcyjna cena. Niestety byłą, był to rok 2016, możemy zobaczyć ile te tusze wtedy kosztowały:

http://tuszehp655.pl/

Obecnie tusze HP 652 są dwa razy droższe, przez co wydruk na oryginalnych tuszach Hewlett-Packard stał się bardzo kosztowny. Wiele osób poszukuje zamienników i popyt przerósł możliwości produkcyjne, dlatego zamiennych tuszy brakuje, bądź sprzedawane są wadliwe.

Na pocieszenie dla osób korzystających z oryginalnych materiałów można obniżyć koszt zakupu tuszu oryginalnego. Wystarczy oddać zużyty tusz do firmy, która skupuje puste pojemniki. W Warszawie na przykład zajmuje się tym firma Adaso, której siedziba mieści się na ul.Marywilskiej 34. Obecna cena za pusty tusz to 15 zł. Czyli całkowity koszt zakupu tuszu możemy zmniejszyć o 15zł.

http://adaso.pl/skup-pustych.php?gatunek=ATRAMENTY&toner=HP

Ważne żeby przy instalacji drukarki lub już po instalacji w ustawieniach odznaczyć opcję zabezpieczania pojemnika. Jeżeli mamy taką opcję zaznaczoną nikt od nas nie odkupi takiego pojemnika, ponieważ nie nadaje się do produkcji tuszy zamiennych.

Wady i zalety tuszy HP 652 czarny i kolor

Wady i zalety postanowiłem podzielić na tusze oryginalne i zamienne, ponieważ każdy z nich ma inne wady i zalety.

Tusze zamienne HP 652

Zalety:

 • wysoka jakość wydruków, nadają się nawet do drukowania zdjęć
 • bezproblemowa praca, wystarczy włożyć do urządzenia i nie ma żadnych komunikatów
 • łatwa możliwość odsprzedaży pustego tuszu (oszczędzanie na zakupie tuszu)
 • długo mogą być w drukarce i nie zasychają do ok miesiąca bez drukowania

Wady:

 • wysoka cena
 • czasem bywają trudno dostępne
 • mała wydajność tuszy
 • wysoka cena wydruku jednej strony

Tusze zamienne HP 652

Zalety:

 • zwiększona wydajność tuszy, wystarczają na większą ilość wydrukowanych stron
 • tańszy koszt wydrukowania 1 strony
 • niektóre zamienniki oferują przyzwoitą jakość wydruku

Wady:

 • bardzo trudno dostępne
 • pojawia się wiele komunikatów utrudniających drukowanie
 • należy uważać na tanie zamienniki, bo jakość wydruku jest słaba
 • po 2 tygodniach nieużywania często zasychają

Wygodne rozwiązania dla oszczędzania czasu, czyli podsumowanie

Tusze zamienne HP 652 lepiej sprawdzą się, jeżeli drukujemy regularnie i większe ilości dokumentów. Do wydruków domowych, które robimy co 2 tygodnie bądź co miesiąc, lepiej kupić oryginalne tusze.

Ze względu na ilość problemów generowanych przez zamienniki HP 652, czyli tusze zamienne F6V24 i F6V25, warto korzystać z firm lokalnych oferujących szybkie wsparcie, wymianę oraz pomoc na miejscu z niedziałającymi tuszami.

W przypadku oryginałów można spokojnie korzystać z zakupów internetowych. Korzystając z oryginalnych tuszy HP 652, warto znaleźć skup tuszy, bo w ten sposób możemy zmniejszyć wysoki koszt zakupu takiego tuszu.